Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać, Unikalne Oferty tylko dla Czytelników, wpisz swój adres poniżej:
Ostatnio na blogu:
Portfel patriotyczny – pomysł na prezent

Portfel jest przedmiotem używanym codzienne przez niemal każdego człowieka. To bardzo osobisty przedmiot, w którym przechowujemy nie tylko pieniądze i karty płatnicze, ale również wiele innych, bardzo ważnych dokumentów i rzeczy. Portfel może być również sposobem na wyrażenie swojej osobowości, przekonań, zainteresowań i stylu życia. W ostatnim czasie bardzo modne stały się skórzane portfele patriotyczne. Wzrost ich popularności można zauważyć na fali ostatnich wydarzeń na arenie krajowej i światowej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, również w ofercie naszego sklepu pojawiły się atrakcyjne portfele patriotyczne wykonane ze skóry.

Małe portfele skórzane i ich zalety

Portfele skórzane można podzielić na kilka kategorii. Męskie i damskie. Pionowe i poziome. Małe i duże. Dziś chcemy się zająć tym ostatnim podziałem. Dlaczego małe portfele skórzane są tak chętnie kupowane? Jakie są ich zalety? Dlaczego szczególnie panowie lubią niewielkich rozmiarów portfele ze skóry?

Pierre Cardin - historia żywej marki 1
Pierre Cardin - historia żywej marki

Pierre Cardin - żywa marka, która stała się historią

Ubierał Indię Gandhi i Beatlesów, a nawet Luisa Armstronga - pierwszego człowieka na Księżycu. To on wymyślił spódnice bombki, stworzył styl unisex i jako pierwszy zaproponował mężczyznom golfy zamiast koszul.

Historia urodzonego w 1922 pod Wenecją Pierre Cardin(Pietro Cardin) jest tak naprawdę historią marki, która w krótkim czasie wyprzedziła sławą i rozpoznawalnością jej twórcę.

Po przeprowadzce do Paryża oprócz studiowania architektury pracował w czołowych domach mody. Razem z Yves`em Saint-Laurentem był jednym z najlepszych uczniów Cristiana Diora i Elsy Schiaparelii.

młody Pierre Cardin

Pierre Cardin kreował unikalny i rozpoznawalny styl. Bazował na prostych geometrycznych kształtach. Rozwijał styl high-fashion poprzez wykorzystanie różnych materiałów i cięć.

Urodzony we Włoszech, sławę zdobył we Francji. 94-letni Pierre Cardin, gdy był małym chłopcem nosił imię Pietro.

W 1953 roku otworzył swój pierwszy butik odzieżowy w Paryżu i w krótkim czasie rozszerzył swoją działalność we Francji.

Po drodze stworzył własny materiał o nazwie "Cardena", który stwarzał wrażenie trójwymiarowości. W kolejnych latach eksperymentowanie z nietypowymi materiałami (np. skórą krokodyla) stało się jego pasją.

W 1957 r odwiedził japonię i był jednym z pierwszych zachodnich dyktatorów mody którzy czerpali inspiracje z krajów dalekiego wschodu.

W 1974 został człowiekiem roku The Times.

Pierre Cardin człowiekiem roku The Times

Jako pierwszy europejski projektant przecierał szlaki innym na rynkach Chin, Japonii, Rosji i Rumunii i jako jeden z pierwszych wszedł w 1989 roku na polski rynek.

Niektórzy krytykują go za to, że rozmienia się na drobne, adresując swoje produkty do mniej zamożnego klienta. On natomiast podkreśla, że właśnie dzięki temu ,może cały czas tworzyć coś nowego. Jego zdaniem praca tylko i wyłącznie dla bogatej klienteli jest strasznie nudna.

W Polsce nazwano go ojcem chrzestnym naszego nowoczesnego przemysłu odzieżowego, gdyż 17 lat temu, natychmiast po tym, jak powstał u nas prawdziwy rynek, Cardin zaczął robić nad Wisłą interesy.

Obecnie Pierre Cardin ma w Polsce kilkanaście firm i fabryk zatrudniających łącznie ponad tysiąc osób.

Badanie przeprowadzone przez SMG/KRC pokazuje, że markę Pierre Cardin zna aż 95 proc. Polaków.

Pierre Cardin jest też ambasadorem UNESCO, a dla Polskiego Czerwonego Krzyża wykonał serię fotografii, które przeznaczył na aukcję na cele charytatywne.

Portfele Pierre Cardin - jakie są dzisiaj?

Portfele Pierre Cardin nie odbiegają od wizerunku i ideologii ich twórcy. Co mają specyficznego i dlaczego portfel Pierre Cardin to idealny prezent dla bliskiej osoby?

O tym przeczytasz w kolejnym artykule: Portfele Pierre Cardin - markowe portfele skórzane w dobrej cenie

A już teraz przejrzyj wszystkie eleganckie portfele skórzane Pierre Cardin

Komentarze do wpisu (1)

28 marca 2017

Uwielbiam portfele od Pierre Cardin. Są wykonane z wysokiej jakości skóry, bardzo trwałe, a mimo wszystko nie przerażają ceną.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl